jak zamontować numer na domu

Jak najlepiej zamontować numer domu?

Jeśli jesteś właścicielem budynku mieszkalnego, z pewnością zastanawiasz się, jak najlepiej zamontować numer domu? Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Zainstalowanie niewielkich elementów, do których należy tabliczka z nazwą ulicy i numerem posesji, nie wymaga wykonywania skomplikowanych prac montażowych.

Prawidłowe oznakowanie budynku mieszkalnego jest konieczne, ponieważ zaniechanie tej czynności może grozić Ci odpowiedzialnością karną. Aby uniknąć mandatu za to wyżej wymienione wykroczenie, powinieneś dowiedzieć się, jak zamontować tabliczkę z numerem domu na posiadanej przez siebie elewacji budynku. Jeśli jest ona zrobiona ze styropianu, nie musisz wykonywać nawierceń i naruszać ciągłości w warstwie izolacyjnej. Zamiast tego możesz wykorzystać odpowiednio dobrane kołki montażowe, przeznaczone do mocowania tabliczki z numerem budynku na elewacji, stworzonej z warstwy styropianu. To akcesoria montażowe, które są dopasowane do różnych materiałów, z których wykonywane są elewacje. Obciążenie wyżej wymienionych kołków waha się w granicach do 4 kg. Oznacza to, że Twoje oznakowanie budynków w postaci tabliczki z numerem posesji, nie może przekraczać wspomnianej wagi.

Jak najlepiej zamontować numer domu? Jak wybrać odpowiednie miejsce?

Możesz zdecydować się na lekkie, solidne i estetycznie wykonane tabliczki z numerem budynku, które bez problemu przytwierdzisz do elewacji. To najlepsze rozwiązanie, ponieważ w przygotowany otwór możesz wkręcić śruby montażowe przy pomocy klucza ampulowego. Kołek, w który wprowadzisz wkręt o grubości 6 mm, może posłużyć Ci do przymocowania jednego elementu w postaci niewielkiej tabliczki z oznaczeniem budynku. Wspomniane wcześniej kołki ślimakowe możesz zamówić wraz z wybranym modelem tabliczki, co pozwala na dopasowanie tych akcesoriów montażowych do grubości materiału, z którego wykonana jest konkretna tabliczka. Przed przystąpieniem do montażu, powinieneś zapoznać się z przepisami, które jasno określają, w jakim miejscu powinien znajdować się numer porządkowy domu. To informacja, która musi być umieszczona w taki sposób, aby była ona widoczna, nawet z dużej odległości. Tabliczkę z podświetleniem bądź też z zainstalowanym czujnikiem światła, możesz zamontować na frontowej stronie domu jednorodzinnego. Na tę czynność masz tylko 30 dni od momentu nadania Twojemu budynkowi i posesji konkretnego numeru. Jeśli zależy Ci na tym, aby nie wiercić dziur w elewacji, możesz wykorzystać klej montażowy do tabliczek z numerem domu. To preparat stanowiący alternatywę śrub i wkrętów. Dzięki temu produktowi jesteś w stanie błyskawicznie przymocować w widocznym miejscu, tabliczkę z numerem domu.

Zawieszenie tabliczki z nazwą ulicy i numerem domu na ogrodzeniu lub bramie

Każda tabliczka z numerem domu i ulicy powinna być wykonana w taki sposób, aby bez przeszkód można było odczytać znajdujące się na niej cyfry i litery. Możesz zdecydować się na samodzielne ułożenie nazwy ulicy i numeru budynku z liter i oraz cyfr, wykonanych z aluminium i rdzenia polietylenowego. Jest to dobre rozwiązanie tylko i wyłącznie wtedy, gdy nazwa Twojej ulicy składa się z zaledwie kilku liter. Znacznie łatwiej będzie Ci przytwierdzić numer porządkowy budynku wraz z nazwą ulicy na frontowej ścianie. Powinieneś wybrać tę, która jest najbliżej ulicy lub dojazdu. Najlepiej, aby tabliczka znajdowała się w pobliżu wejścia do Twojego domu. Jeśli jesteś właścicielem bardzo dużej posesji, a posiadany przez Ciebie dom znajduje się w głębi ogrodzonej nieruchomości, Twoim obowiązkiem jest przytwierdzenie tabliczki z nazwą ulicy na ogrodzeniu. Może to być furtka lub wybrane przez Ciebie przęsło bramy czy ogrodzenia. Powinieneś pamiętać o tym, aby tabliczka z numerem domu, którą zainstalujesz na swoim płocie lub bramie, była skutecznie zabezpieczona, nie tylko przed czynnikami zewnętrznymi, ale również aktami wandalizmu. Możesz zdecydować się na produkt o bardzo solidnej konstrukcji, zabezpieczony dodatkową warstwą, chroniącą go przed ryzykiem korodowania.

Prawidłowy montaż tabliczki z numerem domu i ulicy to podstawowy obowiązek każdego właściciela posesji. Jeśli należysz do tego typu osób, powinieneś zadbać o to, aby wyżej wymieniony element znajdował się w widocznym miejscu, a umieszczone na nim cyfry i litery, były łatwe do odczytania.