Blog

Nowoczesny numer domu

Zależy Ci na tym, aby mieć nowoczesny numer domu? Jeśli odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, zainwestuj w wysokiej jakości tabliczkę adresową w wersji tradycyjnej lub z funkcjonalnym podświetleniem. W obecnym czasie coraz więcej osób poszukuje nie tylko funkcjonalnych, ale również estetycznych sposobów na oznakowanie posiadanych przez siebie budynków. Do tego celu można wykorzystać tabliczki adresowe, jak również efektownie prezentujące się cyfry i litery. Z tych ostatnich elementów można samodzielnie wykonać oznakowanie swojej posesji. Jeśli należysz do osób, którym zależy na podkreśleniu walorów estetycznych stworzonej elewacji bądź też dopasowaniu oznakowania budynku do stolarki drzwiowej czy okiennej, możesz skorzystać ze zróżnicowanej oferty produktów w atrakcyjnych cenach. To wyroby, które wyróżniają się nieskomplikowanym montażem. Nie powoduje on uszkodzenia elewacji, a także warstwy ociepleniowej budynku, składającej się z płyt styropianowych o różnej grubości. Wybraną przez siebie, modną tabliczkę z numerem domu, możesz przytwierdzić do frontowej ściany budynku, w taki sposób, aby była ona widoczna, nawet z bardzo dużej odległości. Wybrana przez Ciebie tabliczka z numerem domu jest dostępna w wielu rozmiarach. To sprawdzone rozwiązanie, przy pomocy którego możesz przedstawić informacje, takie jak, m.in. nazwę ulicy, miasta także pełne oznakowanie posesji.

Numer domu ? podświetlany czy tradycyjny?

Na wielu stronach internetowych, traktujących o prawidłowym oznakowaniu budynków, pojawia się pytanie numer domu ? podświetlany czy tradycyjny? Odpowiedź znajduje się w przepisach, obowiązujących w polskim prawie. Według nich każdy budynek, któremu nadano numer, powinien być oznaczony tabliczką, widoczną również po zapadnięciu zmroku. Jeśli jesteś właścicielem nowo wybudowanego domu, masz tylko 30 dni na to, aby oznaczyć go prawidłowym numerem. Tabliczka informacyjna powinna być umieszczona na frontowej ścianie Twojego domu, w taki sposób, aby służby ratunkowe bądź też policja, mogły bez przeszkód zidentyfikować Twój adres, również po zapadnięciu zmroku. Problem z nieczytelnymi tabliczkami z numerem domu dotyczy nie tylko właścicieli budynków starszego typu, ale również osób, które pragną zaoszczędzić na wydatkach ponoszonych na zakup oświetlenia numeru swojej posesji. To błędne rozumowanie prowadzi do poważnych konsekwencji. Jeśli tabliczka z nazwą ulicy i numerem Twojego domu jest niewidoczna po zapadnięciu zmroku, mogą grozić Ci z tego tytułu konsekwencje w postaci nagany lub kary grzywny. W Polsce obowiązuje przepis, w myśl którego należy prawidłowo oświetlić numer domu. Dotyczy to nie tylko budynków znajdujących się tuż przy drodze dojazdowej czy też ulicy, ale także nieruchomości z zabudowaniami położonymi z dala od ogrodzenia.

Jak najlepiej zamontować numer domu?

Jeśli jesteś właścicielem budynku mieszkalnego, z pewnością zastanawiasz się, jak najlepiej zamontować numer domu? Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Zainstalowanie niewielkich elementów, do których należy tabliczka z nazwą ulicy i numerem posesji, nie wymaga wykonywania skomplikowanych prac montażowych. Prawidłowe oznakowanie budynku mieszkalnego jest konieczne, ponieważ zaniechanie tej czynności może grozić Ci odpowiedzialnością karną. Aby uniknąć mandatu za to wyżej wymienione wykroczenie, powinieneś dowiedzieć się, jak zamontować tabliczkę z numerem domu na posiadanej przez siebie elewacji budynku. Jeśli jest ona zrobiona ze styropianu, nie musisz wykonywać nawierceń i naruszać ciągłości w warstwie izolacyjnej. Zamiast tego możesz wykorzystać odpowiednio dobrane kołki montażowe, przeznaczone do mocowania tabliczki z numerem budynku na elewacji, stworzonej z warstwy styropianu. To akcesoria montażowe, które są dopasowane do różnych materiałów, z których wykonywane są elewacje. Obciążenie wyżej wymienionych kołków waha się w granicach do 4 kg. Oznacza to, że Twoje oznakowanie budynków w postaci tabliczki z numerem posesji, nie może przekraczać wspomnianej wagi.

jak zamontować numer na domu

Kara za brak oznakowania budynku

Obowiązująca w polskim kodeksie wykroczeń kara za brak oznakowania budynku dotyczy nie tylko właścicieli domów, ale również administratorów, dozorców i użytkowników nieruchomości. Jeśli jesteś jedną z wyżej wymienionych osób i nie dopełniłeś obowiązku umieszczenia w wyznaczonym miejscu tabliczki z numerem porządkowym nieruchomości, możesz spodziewać się kary lub nagany. Euforia, jaka towarzyszy wprowadzeniu się do nowo wybudowanego domu, to jedna z podstawowych przyczyn zaniedbania bardzo ważnych kwestii, związanych z taką kwestią, jak prawidłowe oznaczenie budynku mieszkalnego i posesji. Wielu właścicieli, szczególnie tych, którzy po raz pierwszy stali się posiadaczami domów, zapomina o tym, że według polskiego prawa, osoby te mają obowiązek umieszczenia w widocznym miejscu na ścianie frontowej tabliczki z oznaczeniem budynku. Powinna być ona podświetlona w taki sposób, aby bez przeszkód każdy mógł odczytać znajdujące się na niej cyfry i litery. Właściciel nieruchomości lub też osoba odpowiedzialna za zarządzanie wybranym obiektem, powinna zadbać o to, aby budynek ten był prawidłowo oznakowany. Lekceważenie tego przepisu uniemożliwia jednoznaczne zidentyfikowanie nieruchomości. Według zaleceń Komendy Głównej Policji, funkcjonariusz, który zauważy brak oznakowania budynku może ukarać jego właściciela naganą lub grzywną.

kara za brak numeru na budynku